Un total de nou candidatures optaran a l'alcaldia de Tàrrega a les eleccions municipals del 26 de maig
Un total de nou candidatures polítiques optaran a l’alcaldia de Tàrrega a les properes eleccions municipals del proper 26 de maig.
Avui s’han publicat al BOP les llistes definitives que participaran als comicis municipals. Segons el cens actual, al municipi de Tàrrega seran cridats a les urnes un total de 10.819 electors i electores.
A continuació us detallem les diferents llistes electorals de les circumscripcions de Tàrrega i el Talladell.


CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL: TÀRREGA

JUNTS PER TÀRREGA (JxCat - JUNTS)

01. Rosa M. Perelló Escoda
02. Carles Pascual Pascual
03. Gisel Llobet Domingo
04. Marti Pijuan Riera
05. Josep Castelló Solà
06. Marta Torre Bergada
07. Anna Maria Farré Casaseca
08. Raúl Palacios Bover
09. Antonia Perez Martinez
10. Josep M. Molina Lopez
11. Carme(Carmina) Mas Briansó
12. Florentí Sans Alemany
13. Carles Valls Rusinés
14. Carles Segarra Alcubierre
15. Maria Algué Terré
16. Jordi Torné Clares
17. Blandina Martinez Santiago
SUPLENTS:
01. Josep Capitan Montenegro
02. Xavier Bernaus Pedrosa
03. M.Cristina Ramon Navarro 


CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR DE TÀRREGA - ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUPTàrrega-AMUNT)
01. Daniel Esqué Vidal
02. Maria Teresa Sala Izuriaga
03. Miquel Orobitg Cortada
04. Carlos Vilchez Ribera
05. Montserrat Garcia Castelló
06. Paulino Jesús González Pareja
07. Maria Teresa Arbonés Tost
08. Julio Rius Mesegué
09. Mariona Solé Canyelles
10. Albert Sala Turull
11. Sonia Olivares Merinos
12. Jordi Balasch Clarassó
13. Gemma Minguell Amenós
14. Laia Recasens Elias
15. Jose Maria Nicolau Placer
16. Anna Camats Malet
17. Ramón Boldú París
SUPLENTS:
01. Mar Sánchez Rodríguez
02. Jaume Alexandre Solé Gómez
03. Itziar Minguell Clota
04. Xavier Batalla Minguell
05. Daria Nicolau Colilles
06. Miquel Nadal Talavera
07. Gemma Companys Mateu


ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - MOVIMENT D’ESQUERRES - ACORD MUNICIPAL (ERC - MES - AM)
01. Òscar Amenós Borreguero
02. Maria Alba Pijuan Vallverdú (Independent)
03. Ivonne Pont Valera
04. Xavier Rossell Aparicio
05. Maria Assumpta Pijuan Tarragó (Independent)
06. Núria Robert Ferrer
07. Pepe Roca Novell (Independent)
08. Anna Garrido Sanllehí
09. Jose Luís Marín Ruiz (Independent)
10. Àngels Calderó De La Puente (Independent)
11. Jaume Sauch Bordes
12. Meritxell Rius Segura (Independent)
13. Daniel Galera Garcia
14. Laura Gañet Soriguera (Independent)
15. Adrià Cañellas Calderó
16. Sara Bailac Ardanuy
17. Jaume Ramon Solé
SUPLENTS:
01. Arturo Llovera Pérez
02. Montserrat Aloy Roca
03. Jaume Huguet Garriga
04. Sònia Guerra Campo
05. Oriol Carbonell Gómez
06. Núria Foix Balcells (Independent)
07. Magí Fontanet Viladot


PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC - CP)
01. Silveri Caro Cabrera
02. Noelia Soto González
03. Francisco Cazorla Paños
04. Laura Buzgar (Independent)
05. Ana Belén Fernández Serrano (Independent)
06. Rachid Roumani Ragoubi (Independent)
07. Francisco Montane Porta
08. Josefa Montserrat Lopez Olmedo (Independent)
09. Jose Manuel Pereira Román
10. Maria Dolores Cazorla Paños
11. Maria Isabel García González (Independent)
12. Pedro López Piqué
13. Maria Carmen Garriga Garces
14. Josep Vall Roca
15. Anna Florensa Cazorla (Independent)
16. Sergi Cantero Fuéllar (Independent)
17. Pilarín Minguell Pont
SUPLENTS:
01. Rafael Casado Vallverdú
02. Consol Caro Cabrera
03. Mercé Bacardí Niubó


TÀRREGA EN COMÚ PODEM - EN COMÚ GUANYEM (TENCP-ECG)
01. Josep Ma. Cucurull Fa
02. Mercé Agustí Parareda
03. Jaume Cañellas Gilabert
04. Cristina Estudillo Viera
05. Montserrat Duran Purgimon
06. Lluís Puigtió Martínez
07. Montserrat Minguell Codina
08. Manel Martinez Gomez
09. Teresa Segarra Segarra
10. Manel Medrano Garcia
11. Delfina Ballesté Martí
12. Miguel Gascón Sancho
13. Ramona Solé Castells
14. Jesús Lozano Monreal
15. Josep Maria Petit Farré
16. Gloria Alcaide Salazar
17. Joan Forsubirà Marsol
SUPLENTS:
Sense candidats 


CIUTADANS DE CATALUNYA (Cs)
01. Miguel Ángel Rubio González
02. Daniel Sánchez Torres
03. Silvia Bravo Martínez
04. Lorena Vázquez Abeijon
05. Aurora Bravo Moreno
06. Marcos Bonilla Morenate
07. Miguel Ángel Martínez Quesada
08. Antonio Alot Aguilar
09. Juana Barea Vioque (Independent)
10. Carmen Sánchez Cabrera (Independent)
11. Antonio Guerrero Marin (Independent)
12. Juan Alba Vico (Independent)
13. Maria Teresa Ruiz Priego (Independent)
14. Ruth Jiménez Tabares (Independent)
15. Asunción Carrasco Garcia (Independent)
16. Maria del Mar Otero Torres (Independent)
17. Julian Belmonte Castillero (Independent)
SUPLENTS:
Sense candidats 


PARTIT POPULAR/PARTIDO POPULAR (PP)
01. Joan Pujal Llombart
02. Paulino Gonzalez Alcaide (Independent)
03. Daniela Filip (Independent)
04. Bernardo Exposito Molina
05. Lourdes Goldaraz Ciriza
06. Ramon Llort Rosell
07. Maria Dolors Aranda Bueno (Independent)
08. Emili Pubill Escude (Independent)
09. Dolors Gomez Principal
10. Arantzazu Exposito Antequera (Independent)
11. Ildefonso Calles Hernandez (Independent)
12. Adrian Rubio Cano (Independent)
13. Maria Guillerma Antequera Gonzalez (Independent)
14. Enrique Clavier Martin
15. Tatiana Pubill Meda (Independent)
16. Soraya Pubill Sebria (Independent)
17. Joan Milan Clares
SUPLENTS:
01. Josué Pubill Aranda (Independent)
02. Sandra Vargas Milan (Independent)


VOX (VOX)
01. Eduard Pallerola Mora
02. Pere Martinez Martinez
03. Ines Ligero Ponce
04. Yolanda Sanchez Máximo
05. Fernando Alvarez Marcos
06. Juan Jose Milan Lopez
07. Jose Fernandez Lopez
08. Maria Pilar Martinez Marin
09. Maria Dolors Fortet Punset
10. Maria Antonia Gonzalez Moreno
11. Juan Conejero Alanis
12. Esteban Puigdemont Masias
13. Alicia Marin Manero
14. Jordi Pons Pou
15. Nelia Illanes Rodriguez
16. Oscar Fernandez Barjacoba
17. Miguel Faustino Alvarez Matilla
SUPLENTS:
01. Ignacio Ribadulla Tolosa


LLIURES DEFENSANT LES LLIBERTATS (LLIURES)
01. Jordi Cots Valls
02. Verónica Gil Domingo (Independent)
03. Ruben Vazquez Hernández (Independent)
04. Sonia Verniol Jimenez (Independent)
05. Jose Maria Pujol Porta (Independent)
06. Cecilia Gil Domingo (Independent)
07. Francesc Tavira Delgado (Independent)
08. Marta Delgado Coma (Independent)
09. Mercedes Jiménez Rodriguez (Independent)
10. Jose Martinez Mezcua (Independent)
11. Enrique Rius Vila (Independent)
12. Marisol Ujaque Aguilera (Independent)
13. Filomena Segura Dalmases (Independent)
14. Jorge Marfa Castelló (Independent)
15. Francisco Rius Llorens (Independent)
16. Antoni Cots Valls (Independent)
17. Irene Verniol Sarda (Independent)
SUPLENTS:
01. Maria Dolores Verniol Sarda (Independent)
02. Montserrat Pijuan Tarres


CIRCUMSCRIPCIÓ ELECTORAL:  EATIM EL TALLADELL 

MARTA VILARDOSA PUIGGENÉ (MVP) 
01.    Marta Vilardosa Puiggené (Independent) 
SUPLENTS: Sense candidats 

INDEPENDENTS PEL TALLADELL (IPT) 
01.    Miquel Albareda Solé (Independent) 
SUPLENTS: Sense candidats


 
ESCOLTA L'INFORMATIU

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a millorar els nostres serveis i raons tècniques, per a millorar la teva experiència de navegació, per a emmagatzemar les teves preferències i, opcionalment, per a mostrar-te publicitat relacionada amb les teves preferències mitjançant l'anàlisi dels teus hàbits de navegació. Hem inclòs algunes opcions de configuració que et permeten dir-nos exactament les cookies que prefereixes i les que no. Prem ACCEPTAR per a consentir totes les cookies. Prem CONFIGURACIÓ per a decidir les opcions que prefereixes. Per a obtenir més informació sobre les nostres cookies accedeix a la nostra Política de cookies aquí: Més informació
Configuració