Acte de cloenda del XVIII Programa Comarcal de Suport a l’ Educació de l'Urgell
Un cop finalitzades totes les activitats previstes per enguany del XVIII Programa Comarcal de Suport a l’ Educació organitzat pel Consell Comarcal de l’ Urgell i el Servei Educatiu de l’ Urgell, ahir va tenir lloc l'acte de cloenda, que va estar presidit pel President del Consell Comarcal, Salvador Bonjoch, el diputat de la  Diputació de Lleida, Francesc Sabanés, el Coordinador del Servei Educatiu de l'Urgell, Ramon Montraveta i el Conseller Comarcal d'Ensenyament, Antoni Farré.

Aquesta ha estat la divuitena edició del Programa Comarcal, al qual hi han participat els alumnes de primària, secundària, batxillerat i cicles formatius de tots els centres de la comarca de l’ Urgell. Més de 4.000 alumnes han participat a la iniciativa que any rere any es va duent a terme amb èxit.

Els premis que es van atorgar durant l’acte van ser els següents:

 
·        GUANYADORS DELS PREMIS AL PROJECTE “APADRINEM EL NOSTRE PATRIMONI”

Entres tots els 4 treballs participants , han estat  tres els premiats, amb la mateixa dotació econòmica de 100 €  cada un:

 
Premi de 100 E:  Alumnes  de 6è de l’ ESCOLA ÀNGEL GUIMERÀ DE TÀRREGA AMB EL PROJECTE “L’ EIXIDA” CURS: 6è CURS

Premi de 100 €: Alumne d’ Educació Infantil de l’ ESCOLA SANTA CREU D’ANGLESOLA AMB EL PROJECTE “EL TRES TOMBS D’ANGLESOLA”

Premi de 100 €: Alumnes de 3r d’ Eso (Gina Pijuán, Marina Valls, Laia Valls)  de l’  INS  MANUEL DE PEDROLO DE TÀRREGA AMB EL  PROJECTE “CREUS DE TERME, ANGLESOLA”

·        GUANYADORS DEL PREMI ARTÍSTIC SANT JORDI DIBUIXOS PER LA IGUALTAT DE GÈNERE

Entres els 20 treballs presentats de 4 centres participants , els premiats han estat:

 
TERCER PREMI DE 20€: XÈNIA PUIG BATLLE, DE L’ESCOLA VEDRUNA DE TÀRREGA. 6È CURS

SEGON PREMI DE 35€: QUIM FOLGUERA SANTIVERI, DE L’ESCOLA VEDRUNA TÀRREGA. 6È CURS

PRIMER PREMI DE 50 €: FERRAN PIQUERES MALET, DE L’ESCOLA JACINT VERDAGUER DE TÀRREGA. 6È CURS


·        PREMI SAMBORI ÒMNIUM 2018 DE NARRATIVA ESCOLAR A LA FASE TERRITORIAL

 
PRIMERA CATEGORIA CI PRI : LA SORPRESA DE L’ ÀVIA (Mariona Perelló Vidal) del centre Mare de Déu del Socós d’ Agramunt

SEGONA CATEGORIA CM PRI: LA PEDRA MÀGICA (Jordi Paris Solé) del centre Mare de Déu del Socós d’ Agramunt.

TERCERA CATEGORIA CS PRI: LA LLIÇÓ DE LA MALIKA (Irene Miralles Barón) del centre Escola Àngel Guimerà de Tàrrega.

QUARTA CATEGORIA 1R CICLE D’ ESO: EL PERILL DE VIURE (Ainoa Seguí Ugalde) de l’ INS Manuel de Pedrolo de Tàrrega.

CINQUENA CATEGORIA 2N CICLE D’ ESO: DÉUS I PEONS (Glòria Estadella Serra) de l’ Escola Pia de Tàrrega.

PREMI SAMBORI ÒMNIUM CATALUNYA 2018: DIFERENT (Aina Tudela Zamora) de l’ INS Lo Pla d’ Urgell de Bellpuig.

·        GUANYADORS DEL PREMI COMARCAL A LA REALITZACIÓ DE TREBALLS DE RECERCA

Han estat 9 treballs presentats de 3 centre participants:

 

TERCER PREMI DE 75€: SALVADOR LLOBET MARTÍNEZ, DE L’ INS ALFONS COSTAFREDA DE TÀRREGA, AMB EL TREBALL “ELS OCELLS DE LA VALL DEL CORB”. 2N DE BATX.  EL SEU TUTOR HA ESTAT: Sra. Assumpció Moix Bergadà

SEGON PREMI DE 100 €: LAURA ROVIRA MIRÓ, DE L’ INS RIBERA DEL SIÓ D’AGRAMUNT, AMB EL TREBALL “AL SO DE LA COBLA”. 2N DE BATX EL SEU TUTOR HA ESTAT: Sr. Joan Puig Ribera

PRIMER PREMI DE 150€: MAR SANCHEZ RODRÍGUEZ, DE L’ INS ALFONS COSTAFREDA DE TÀRREGA, AMB EL TREBAL “LA DIVERSITAT ÉS POSSIBLE EN L’EDUCACIÓ”.2N DE BATX.  EL SEU TUTOR HA ESTAT: Sra. Montse Garcia Castelló

·        GUANYADOR DEL PREMI COMARCAL A LA REALITZACIÓ D’ UN PLA D’EMPRESA

PRIMER I ÚNIC PREMI DE 100€: ARIANA JOYCE LÓPEZ LUCAS i ELOI NADAL PIJUAN , DE L’ INS ALFONS COSTAFREDA DE TÀRREGA, AMB EL TREBALL GYM-NASS THE TIME YOU NEED. DEL CICLE FORMATIU DE GRAU SUPERIOR 2N CURS D’ ADMINISTRACIÓ I FINANCES. EL SEU TUTOR HA ESTAT: Gerard Cos Gasull

 
Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència de navegació, i oferir continguts i publicitat d'interès. En continuar amb la navegació entenem que s'accepta la nostra política de cookies. Més informació
Configuració galetes